راهنمای کامل محصولات گل باختر

سایز در گل باختر اصلی سایز همه محصولات

راهنمای سایز محصولات در گل باختر:

XS,S,M,L,XL,XXL

برای خرید بهتر انواع گل و گیاه در خانه گل باختر، کلیه محصولات را به 6 قسمت تقسیم کرده ایم تا بهتر بتوانید سایز محصولات اعم از انواع گیاهان آپارتمانی ،سبد گل، باکس گل، شاخه گل،دسته گل را تخمین بزنید و سفارش خود را تکمیل کنید که در زیر توضیحات راهنمای کامل سایز محصولات در گل باختر را می توانید مطالعه کنید:

 • XSmall(XS):کوچک ترین سایز در گل باختر می باشد که این دسته از محصولات معمولا وزن کمتر از 1 کیلوگرم دارند و ارتفاع آنها از 0 سانتی متر الی 20 سانتی متر می باشد.عموما گلدان های پلاستیکی کاکتوس و تعدادی از باکس های گل کوچک چوبی یا مقوایی و دسته های گل کوچک جزو این سایز هستند.
 • Small(S):تقریبا بعد از سایز XS کوچک ترین سایز در گل باختر می باشد که این دسته از محصولات معمولا وزن کمتر از1/5 کیلوگرم دارند و ارتفاع آنها از 20 سانتی متر الی 40 سانتی متر می باشد.عموما گلدان های شیشه ای کاکتوس،تراریوم ها و تعداد زیاد باکس گل چوبی یا مقوایی، سبد گل متوسط و دسته های گل بزرگ جزو این سایز هستند.
 • Medium(M):سایز معمولی و متوسط در گل باختر است و این دسته از محصولات معمولا وزن کمتر از2/5 کیلوگرم دارند و ارتفاع آنها از 40 سانتی متر الی 70 سانتی متر می باشد.عموما گیاهان در گلدان های سرامیکی یا گلدان های شیشه ای، گیاهان آپارتمانی، سبد گل  بزرگ جزو این سایز هستند.
  این دسته از محصولات تنوع بیشتری در گل باختر دارند و شما می توانید انواع گل و گیاه را برای سلیقه های مختلف انتخاب کنید.
 • Large(L):سایز لارج شامل سایز های بزرگ در گل باختر می باشد که این دسته از محصولات معمولا وزن بیشتر از 3 کیلوگرم دارند و ارتفاع آنها از 70 سانتی متر الی 100 سانتی متر می باشد.عموما گلدان های سرامیکی، تعداد زیادی از سبد گل بزرگ و گیاهانی مثل سانسوری،کاکتوس که در اندازه های مختلف هستند جزو این سایز در گل باختر می باشند.
 • XLarge(XL):جزو سایز های بزرگ در گل باختر می باشد که این دسته از محصولات معمولا وزن بیشتر از5 کیلوگرم دارند و ارتفاع آنها از 100 سانتی متر الی 160 سانتی متر می باشد.عموما گلدان های سرامیکی، تعداد زیادی از گیاهان سایز بزرگ جزو این سایز می باشند.
 • XXLarge(XXL): کلیه محصولاتی که از 160 سانتی متر بزرگتر می باشد در دسته گیاهان سایز بزرگ و غول پیکیر از محصولات گل باختر قرار می گیرند گه شامل انواع نخل مثل، نخل پرشکوه، 
تقویت گیاهان، مراقبت از گیاهان آپارتمانی
مراقبت از گیاهان آپارتمانی و نگهداری گل

شرایط نگهداری و جزئیات کامل محصولات در گل باختر:​

آبیاری، شرایط نور،وزن، مناسب آپارتمان، رنگ، فصل رویش، مناسب فضای بیرون، نوع گلدان گل،نوع مراقبت و نگهداری 

برای حفظ و نگهداری و به حداکثر رساندن شادابی گل ها و گیاهان در گل باختر  توصیه های  عمومی را در این بخش آورده ایم که مطالعه بفرمایید. شرایط و روش های نگهداری از گل و گیاه و جزئیات مربوط به آنها در 9 دسته اصلی تقسیم شده است.در صفحه محصول مورد نظر اطلاعاتی در مورد نوع، شرایط نگهداری و جزئیات مربوط به محصول مشاهده می کنید که در ادامه توضیح داده ایم:

  • وزن(به کیلو گرم):به صورت حدودی وزن محصول به کیلوگرم درج شده است.
  • نور کم/زیاد:معمولا گیاهان و گل ها در شرایط آب و هوایی مختلف و محل قرار گیری از لحاظ نور مورد نیاز قابل تقسیم بندی هستند که ما در محصولات را به دو دسته کلی نور زیاد(انواع کاکتوس،آلوئه ورا،گل سنگ،حسن یوسف و..) که این دسته همگی مقاوم به گرما و آفتاب کامل هستند، ) و نور کم(انواع گل ها،مخصوص گیاهان آپارتمانی،محل کار،خانه،دکور) تقسیم بندی می شوند.
  • آبیاری کم/زیاد:معمولا گیاهان و گل ها در شرایط آب و هوایی مختلف برای رشد و نگهداری نیازمند مقدار مناسب آب مخصوص به خود می باشد که ما محصولات را به دو دسته کلی آب زیاد(مخصوص گیاهان غیر آپارتمانی و گل ها) که در این دسته کلیه محصولات حداقل 2 روز در هفته نیازمند آبیاری می باشند و همچنین آب کم( گیاهان آپارتمانی،محل کار،خانه،دکور،کاکتوس ها و… ) که در این دسته کلیه محصولات نیازمند حداکثر یک بار در هفته آبیاری می باشند.
  • اقلیم آب و هوایی و فصل رویش:هر فصل گل ها و گیاهان مخصوص به خود را دارد، این گیاهان با توجه به آب و هوای همان فصل رشد می کنند. سخت ترین فصلی که برای نگهداری گل ها است ، فصل تابستان است.برخی از گیاهان، بومی مناطق بارانی و مرطوب هستند. به همین دلیل نیاز به رطوبت زیاد دارند. معمولا توصیه می‌شود که این دسته از گیاهان را علاوه بر آب دادن، غبارپاشی نیز بکنید.اگر در خانه فضایی دارید که رطوبت زیادی دارد، مثل سرویس بهداشتی، می‌توانید گیاهان رطوبت‌دوست را انتخاب کنید.ما دز این قسمت گل ها و گیاهان را از جهت اقلیم آب و هوایی به چهار دسته گرم/خشک/سرما/رطوبت تقسیم کرده ایم. 
  • مناسب آپارتمان (فضای بسته) بله / خیر : گیاهان آپارتمانی گیاهی است که در فضاهای بسته مثل واحدهای خانه های مسکونی، اداره‌ها،رستوران ها و کافه ها نگهداری می‌شوند. معمولا گل ها و گیاهان آپارتمانی را با هدف تزیین و دکور فضاهای بسته استفاده می کنند.مانند گیاهان هوازی نیمه‌گرمسیری، ساکولنت‌ها یا گیاهان گوشتی و انواع کاکتوس، انواع سانسوریا
  • نوع مراقبت زیاد/کم:گل ها و گیاهان به مراقبت و توجه مداوم شما نیاز دارند. بسیاری از آنها، متعلق به اقلیم‌های متنوعی هستند و اگر در خانه از آنها نگهداری می کنید باید شرایط مناسب رشد آن‌ها را فراهم کنید.  مثلا بعضی از گیاهان آپارتمانی به هوای مرطوب نیاز دارند که امکان فراهم کردن این میزان رطوبت در خانه وجود ندارد.اگر پرمشغله هستید و زمان کافی برای نگهداری از گل و گیاه ندارید باید گیاهانی را انتخاب کنید که به مراقبت کمی نیاز دارند. بعضی از گیاهان آپارتمانی مقاومت بیشتری نسبت به بقیه دارند و کمی بی‌توجهی را می‌توانند تحمل کنند.یا مثلا انواع کاکتوس ها و مخصوصا گیاه سانسوریا جزو آن دسته از از گیاهانی است که در نور کم رشد می‌کند و به آبیاری کمی نیز نیاز دارد.بسته به اینکه گل و گیاه خود را در کجا نگهداری می کنید،نوع مراقبت متفاوت است ولی در حالت کلی ما به دوسته مراقبت زیاد و مراقبت کم تقسیم کرده ایم.
  • فصل رویش: تابستان / زمستان /پاییز /بهار /چهار فصل
  • رنگ گل ها: رنگی گل ها در گل باختر به 9 دسته تقسیم شده است. گل قرمز، گل بنفش، گل سفید، گل صورتی، گل آبی، گل نارنجی، گل زرد، گل یاسی، گل سبز
  • مناسب فضای بیرون(نیاز به آب و نور زیاد)  بله / خیر : گیاهان و گل های مناسب فضای بیرونی باز سبب کاهش آلودگی‌های هوا، صوت و بصری و  پاکیزه‌تر شدن هوای شهر شده و همچنین مانع از فرسایش خاک و باد خواهند شد.از این جهت عنوانی است که در اصطلاح به گونه های مناسب برای پرورش و نگهداری در فضای آزاد و خارج از محیط های داخلی و بسته نامیده می شود.گیاهان فضای باز شامل انواع گل ها، درختان تزیینی و مثمر، درختچه ها، گیاهان بوته ای و چمن هاست که این محصولات را به سه دسته تقسیم شده اند:گیاهان آفتاب دوست: گیاهانی که برای رشد نیاز به نور زیاد آفتاب یا زمان زیاد بهره مندی از نور آفتاب دارند.گیاهان  سایه دوست: گیاهانی که با کمترین نور روز یا حتی در شرایط سایه به خوبی رشد می کنند.گیاهان نیم سایه دوست: گیاهانی که نیاز به شرایط متعادل و نور متوسط داشته یا زمان کمتری برای تابش آفتاب نیاز دارند.
  • نوع گلدان: سرامیکی / پلاستیکی / شیشه ای / چوبی: برای انتخاب گلدان گل مناسب، شرایط اقلیمی محیط، راحتی نگهداری و قیمت فاکتورهای مهمی هستن که همواره باید به آن توجه کنید.ابرای خرید گلدان خانگی حتما توجه داشته باشید تنوع زیادی در قیمت، اندازه، رنگ، شکل و جنس، هرگداوم از آنها وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد. در گل باختر باتوجه به  جنس گلدان، انواع گلدان را به 4 دسته تقسیم کرده ایم.